Mitől lesz valakinek nehéz és miért megy valakinek könnyen? Mi az a banán héj, amin a legtöbben elcsúsznak? Tanulságos a sztori…

9. évfolyamos voltam, amikor elkezdtem rendszerezni a nyelvtani szabályokat. Kezdtem egy teljesen új füzetet, és szépen kiírtam az összes szabályt. Minden apró részletre figyeltem, hogy ne maradjon ki semmi.

 

Szép, igényes munka volt, még színes kiemelőket is használtam, csak egy baj volt vele:

 

nem tudtam alkalmazni. 

 

Hiába volt kigyűjtve a könyvből minden szabály, attól még nem tudtam hogyan ültessem a gyakorlatba.

 

Csak később értettem meg, amikor magántanárhoz jártam, hogy milyen fontos a rendszer és a logikus felépítés.

 

Amikor rendszerben láttam a nyelvtant és megértettem a logikát a felépítésben, akkor kezdtem el bátran és magabiztosan használni beszédben is. Az volt az a pont, amikor könnyűvé vált az egész.

 

A szépen kiírt szabályok sokasága szép és jó, csak nem feltétlenül vezet eredményre.

Itt a csapda: a legtöbben azt hiszik, hogy ha kijegyzetelnek egy szabályt, akkor azt már meg is tanulták. Az is lehet, hogy nincs is leírva, csak mondjuk netről van egy letöltött doksi, ahol ki van emelve a lényeg.

 

A titok tehát a következő: lehet kiírni vagy gyűjteni bármilyen szabályt, de az mindig legyen egyszerű és logikusan felépített. Érdemes rendszerben gondolkodni és a gyakorlati alkalmazásra fókuszálni.

 

Ebben tudok én Neked segíteni. Rendszerezzük a szabályokat, egyszerűen és logikusan elmagyarázom azokat, majd rögtön gyakorlatba is ültetjük a megszerzett tudást.

Próbáld ki Te is a Tanulói Klubbot és válj magabiztos angolossá!

Tanulj angolul online innovatív oktatási rendszeremben a bizonyítottan sikeres 3+1 lépéses módszerem által és legyél Te is magabiztos angol nyelvhasználó, ahogyan már sok másik diákom is! :)